Občané Dražic

Novinky - listopad 2018Svatomartinská slavnost - v neděli 11.11.2018Spolek Mondík ve spolupráci s Římskokatolickou farností Benátky nad Jizerou a obcí Dražice, Vás srdečně zve na Svatomartinskou slavnost která se uskuteční v neděli 11. 11. 2018. V den svátku sv. Martina bude v kostele sv. Martina v Dražicích od 15:00 hodin, sloužena mše svatá. Od 16 hodin bude spolek Mondík nadále organizovat aktivity pro děti. Můžeme se těšit na svezení na koni, zpěv v kostele a hledání svatomartinského pokladu. Přidejte se v Dražicích k nám.

Program a aktivity


15:00 - 16:00 mše svatá
 ¤    k svátku sv. Martina
 ¤    k 100 let výročí "Příměřím z Compiègne"
16:00 - 18:00 hry pro děti
 ¤    jízda na koních
 ¤    zpěv v kostele
 ¤    oochutnávka letošního vína z Moravy
 ¤    hledání svatomartinského pokladu


Kontakt k webu : contactus@aartkom.com


Novinky - srpen 2018DOBRÁ HUDBA PRO DOBRÉ ZÁŽITKY! - v sobotu 15.9.2018

Blog Publikován: 16 srpna, 2018   autor: Adéla Henclová

Program od 14:00 :

Tereza Bradáčková


folk / country / pop

Na akci "Den Dražic a Sv.Ludmily" vystoupí kytaristka, zpěvačka a skladatelka Tereza Bradáčková. Nejčastěji zpívá ve stylech pop, country a folk. Tereza je místním talentem Benátek nad Jizerou a je součástí kapely známé jako TE.RE.ZA! Jsme nadšení že se nám rozhodla zazpívat při akci.


Pokud jí chcete slyšet, tak se nezapomeňte stavit v 14:00. Další informace o Tereze Bradáčové najdete na odkazu : http://bandzone.cz/tereza


Dotazy k programu: contactus@aartkom.com


Novinky - červenec 2018Den Dražic a Sv. Ludmily - v sobotu 15.9.2018

Začaly jsme připravovat den setkání plného aktivit, hudby a slavnosti. Díky výročí Sv. Ludmily bychom chtěli opětovně oslavit setkání v okolí kostela Sv. Martina v Dražicích. Tentokrát bychom rádi připravily půl-denní program plný aktivit kde si každý najde své. Přijďte Dražíce navštívit a pobavit se s námi.

Program a aktivity


13:00 - 18:00 výstava keramiky
 ¤    tvořivé dílny pro děti
 ¤    ruční práce a malba kamenů
13:00 - 15:00 hry a tvorba pro děti
 ¤    hry a zábava pro děti v angličtině
14:00 - 15:00 folk / country / pop
 ¤    akustické vystoupení kytaristky a zpěvačky Terezy Bradáčové
15:00 - 16:00 přednášky historiků
 ¤    přednáška o místní historii a o pánech z Dražic, PhDr. Alena Nachtmannová Ph.D.
16:30 - 17:30 koncert v kostele
 ¤    koncert Základní umělecké školy Jiřího Antonína Bendy
18:00 - 19:00 mše svatá
 ¤    oslava svátku Sv. Ludmily

V rámci slavnosti pro Vás bude připraveno občerstvení a místo k posezení. Jste vítání přispět a pomoci připravit den plný aktivit, poučení a zábavy.

Kontakt k programu: contactus@aartkom.com


Dražice a výročí 1096 let sv. Ludmily
Oživení kostela Sv. Martina v Dražicích
(původně zasvěcený Sv. Ludmily)


V sobotu 16. září 2017 na den sv. Ludmily se v Dražicích v kostele sv. Martina sešlo okolo šedesát lidí. Nebylo kam sednout a kostel již desetiletí nezažil tak živo jako tuto sobotu. Mladí uvolnili lavičky starším a všichni naslouchali otci Marku Miškovskému z Římskokatolické farnosti Benátky nad Jizerou.


Slyšet historii kostela, který byl původně zasvěcený jako kostel sv. Ludmily, (nyní kostel sv. Martina) bylo fascinujici a poucne při uvědomění si významu tohoto místa. Doplněno střípky ze života biskupa Jana IV. z Dražic který byl vyznamnou osobnosti v historii naší země i Evropy. Páni z Dražic v třináctém a čtrnáctém století byli významnými osobnostmi naší země, přičemž nám postavili půvabní kostel v němž nám zanechali poselství sv. Ludmily.


Každý si v Dražickém kostele sv. Martina našel to svoje. Část občanů se přiblížilo k bohu, část občanů zaujala historie místa a část občanů přivítalo příležitost se sejít a popovídat si se sousedy. Mnoho z nás to zase rádoi brzy zopakuje a chtěli bychom vás pozvat až se zase sejdeme, ideálně dne 11. listopadu 2017 na svátek sv. Martina.

Napište nám váš názor !

  • Napište svůj váš názor a my ho budeme zde publikovat